niedziela, 17 lutego 2013

Grey - collar worker

W modzie od zawsze cenię sobie klasykę i prostotę. Po pierwsze, jest ona niezmiennie trendy, a po drugie stanowi idealną bazę do eksperymentów z sezonowymi trendami.

Kołnierzyki są kojarzone z bardzo modnym, choć klasycznym stylem pensjonarskim. Proste kroje, minimalizm i elegancja cechujące ten styl sprawiają, iż moim zdaniem, idealnie nadaje się on do biura.

Decydując się jednak na strój w stylu pensjonarskim trzeba uważać, by prostota i elegancja nie ustąpiły miejsca nudzie i przewidywalności. Ja zdecydowałam się na jeden wyraźny element - kołnierzyk z koralików, który ożywił gładką bluzkę i klasyczną plisowankę.

Kołnierzyk z Parfois to ostatnio mój faworyt w dziedzinie dodatków. Idealnie sprawdza się zarówno w pracy, jak i do rzeczy bardziej casualowych, nadając im wyrazisty charakter. Jeśli nie jesteście zatem przekonane do sukienek pensjonarskich, proponuję postawić właśnie na taki drobny element, który będzie pasował do wielu rzeczy w waszej garderobie a który jest zdecydowanie tańszy niż sukienka:)

Bluzka - Reserved
Spódnica, buty - H&M
Pasek - Promod
Kołnierzyk, pierścionek - Parfois
Zegarek - Fossil


1 komentarz: